Co můžete udělat pro svou nemovitost dnes, neodkládejte na zítra…

Je to právě asi rok, co jsem poradila jedné své kamarádce něco, za co mi posléze velmi děkovala. Hezké jarní dny a rozkvetlé parky mi to připomněly a tak jsem se rozhodla o tom napsat krátký článek. Třeba to může pomoci i někomu z vás, to by bylo skvělé…

20160518_183733

Moje kamarádka se mi začátkem loňského jara zmínila, že manžel možná povýší v práci a že pokud nabídku akceptuje, budou se muset přestěhovat do zahraničí a pronajmout svou nemovitost tady v Čechách. Když jsem se jí zeptala, kdy by tato změna měla nastat, mluvila spíše o konci roku.

Řekla jsem jí něco v tomto smyslu:

„Jarní příroda je velmi fotogenická, co myslíš? Využij toho, vezmi foťák a jdi fotit do okolí vašeho domu. Udělej fotky zahrady, celky i detaily, zkrátka co Tě napadne. Prostě jen tak pro radost. Bude se Ti to hodit do inzerátu, v zimě lákavé fotky neuděláš.“

Poradila bych jí spoustu dalších věcí, jak se na možný pronájem připravit, ale už spěchala a od té doby jsme se neviděly. Až koncem listopadu mi najednou zvoní telefon a kamarádka celá udýchaná volá, jak moc mi děkuje za tu malou radu, co jsem jí před více než půl rokem dala. Zrovna šla ze schůzky a svou nemovitost úspěšně a rychle pronajala a prý nový nájemník pořád mluvil o jejich krásné zahradě. A už jsou v zahraničí. Měla jsem z toho radost, škoda, že jsem jí nestihla předat víc informací.

Předcházejte událostem, nikdy nevíte, co se může stát.

Možná i vy žijete v nemovitosti, ve které jste moc spokojení a nikdy byste neměnili. To je opravdu skvělé a moc vám to přeji. Co když se ale okolnosti najednou změní a vy se ocitnete v situaci, kdy budete potřebovat svou stávající nemovitost prodat nebo pronajmout a přestěhovat se jinam? Důvody mohou být různé: rodinné, zdravotní, nutnost stěhování za prací, zkrátka cokoli, co vám nyní může přijít úplně absurdní. Změna ale může nastat velmi rychle a je dobré být připraven.

Takže vezměte foťák a jděte na zahradu nebo před dům, spojíte příjemné s užitečným. Fotky nemovitosti v pochmurné zimě, to není nic hezkého. Všude bahno, tma, stěží člověk zaznamená nějaké to slunce, a když tak z okna kanceláře. Ale vy už budete mít uložené (na bezpečném místě, dvakrát zálohované :)) krásné fotky okolí vaší nemovitosti z jara.

Jste majitelem bytu? Nevadí! I byt má své okolí! Co třeba vyfotit blízký park nebo rybník, a to právě teď, když je všude klid a přitom krásně? Do inzerátu pak vložíte odkaz, který zájemci řekne: “Hele! Takovou krásu můžeš mít za humny!“

20160518_183857

Pozor, ať to nevypadá, že se nemovitosti od jara nemůžete zbavit.

Je pochmurný podzim nebo zima na blátě a vás čeká napsání inzerátu? Každopádně je potřeba přidat dobré fotografie, které klienty nalákají k osobní prohlídce. Do inzerátu je dobré dát právě i fotografie exteriéru, a to jak aktuální (zimní) fotografie ze zahrady nebo nejbližšího okolí, tak i ty z voňavého jara. Pokud použijete obě verze, pak to nebude vypadat, že chcete nemovitost udat už půl roku. To určitě není cílem.

Pamatujte, že štěstí opravdu přeje připraveným a změny často přijdou ve chvíli, kdy je na ně člověk nejmíň připraven. To ale nebude váš případ, vy už víte, jak na to, alespoň co se týče okolí vaší nemovitosti. Tak vzhůru do zeleně!

Mějte hezký den a brzy se zase potkáme, ať už na mém blogu nebo na Facebooku.

Budu se těšit,

Pavlína

Pavlína Štefanová
Je nadšená interiérová fotografka a Home Stagerka. S láskou pomáhá majitelům nemovitostí perfektně připravit jejich majetek do nabídky a učí je, jak oslovit prostřednictvím fotografie či videa svého vysněného klienta. Pavlína je autorkou eBooku Udělejte z nemovitosti lukrativní zboží , který se zabývá tématikou home stagingu, tedy přípravou nemovitosti pro realitní trh tak, aby se po ní doslova zaprášilo. Na facebooku se můžete stát také fanouškem její stránky Vy-užij svou nemovitost Sledovat je Pavlínu možné i na Instagramu (pavlinastefan) Více o Pavlíně si můžete přečíst zde: >>
Komentáře