A kolik to vlastně stojí ty obrázky???

Vyplatí se Home Staging a profesionální fotky? Kolik to vlastně stojí?

To jsou otázky, nad kterými přemýšlíte a často mám pocit, že se bojíte zeptat…:)

Nedávno se mě ptal jeden klient, proč nemám na stránkách nějaký ceník. Už jsem se o to několikrát snažila, ale věci jako „od 3 000 Kč“ mi jdou proti srsti, nějak to prostě neumím. Co nemovitost, to úplně jiné požadavky, jiný objem práce, nejde to dělat přes kopírák.  Každopádně moje práce stejně začíná tím ,že si nechám poslat fotografie z místa, nebo přímo setkáním s klientem v dané nemovitosti. Takže na ceně se dohodneme ještě před startem akce, toho se opravdu není třeba obávat.

Dnes spolu zabrousíme do domu, který jsme spolu s Hankou Matějkovou připravovaly a fotily do nabídky realitní kanceláře. Dohoda byla, že připravíme hlavní místnost s kuchyní, jednu ložnici a koupelnu k focení a já pořídím fotografie z interiéru, exteriéru a prodejní video. Taková rychlá akce, naceněná jen na základě fotografií z mobilu, které pořídila makléřka.

„Někdy mi je dost líto, že lidé chtějí všechno hned a přípravě nemovitosti není věnováno dostatek času. Školení totiž potřebuje zejména majitel“

Home Staging a krásné fotky, tyhle dvě věci spolu fungují bezvadně, ALE…

Pořád upozorňuji klienty na jednu zásadní věc a tou je REALITA. Však si to každý z nás dokáže představit, že jo?

„Vidím krásný byt v nabídce, cena srovnatelných bytů je lehce nad průměrem, ale rychle volám, aby mi to někdo nevyfoukl. Přijdu na prohlídku a byt vypadá „jinak“. „

Jak se asi budu cítit? Naštvaně? Zklamaně?

V lepším případě (když se mi obrázky, které byly v nabídce, opravdu vryjí do paměti), budu mít jen vnitřní pocit „nenaplněného očekávání“ a nemovitost přesto koupím… Nebude tam to dvojité „WAU, to je prostě to, co chci a co jsem viděl v nabídce“.

Víte, všechno je lepší než nic. Určitě se tahle investice vyplatí alespoň k nalákání zájemců na prohlídku, ale proboha zkuste váš majetek alespoň na prohlídky dostat do „fotostavu“ jo? :))

Staging, fotky a video za 11 000 kaček

Tak, teď víte všechno. Přesně tolik stál staging, fotografie a video z této nemovitosti. Je to moc? Je to málo? Mrkněte na „před“ a „po“. Já myslím, že je to teda dost bezva u domu za cca 3 miliony, který slouží jako „ukázka“ pro prodej dalších x takových domů. Co myslíte?

koupelna před a po

 

kuchyňský kout před a po…

obývací prostor před a po

Staging typu „Co dům dal“

Dům, o kterém vám dnes píšu je relativně nový, nebylo tedy potřeba něco malovat či opravovat. Vlastně jsme v něm ve dvou lidech (tedy ve třech, protože Patrik nesměl chybět:)) strávili 6 hodin. Tady ještě jedna zákulisní fotografie, která vznikla při focení exteriéru… sociálku na mě:)

Patrika vždycky někde zarovnám, ale zatím jsem ho vždy i našla, takže dobrý:)

Věci jsme vyklidily a doladily prostor z toho, co dům dal. Pár kousků navíc přivezla Hanka. Tak mrkněte ještě jednou na „před a po“ a myslete si pak jen to, co chcete. Já si myslím, že věnovat péči svému majetku zejména při prodeji, je prostě nutnost, která se vyplatí a vrátí:) Co myslíte? Zajímaly by vás odpovědi na další otázky? Sem s nimi! Inspirace na články není nikdy dost…

Pěkný den a vy-užívejte své nemovitosti!:)

Pavlína

 

Pavlína Štefanová
Je nadšená interiérová fotografka a Home Stagerka. S láskou pomáhá majitelům nemovitostí perfektně připravit jejich majetek do nabídky a učí je, jak oslovit prostřednictvím fotografie či videa svého vysněného klienta. Pavlína je autorkou eBooku Udělejte z nemovitosti lukrativní zboží , který se zabývá tématikou home stagingu, tedy přípravou nemovitosti pro realitní trh tak, aby se po ní doslova zaprášilo. Na facebooku se můžete stát také fanouškem její stránky Vy-užij svou nemovitost Sledovat je Pavlínu možné i na Instagramu (pavlinastefan) Více o Pavlíně si můžete přečíst zde: >>
Komentáře