Home Staging - příprava nemovitosti pro pronájem nebo prodej

Co je Home Staging?

Tento termín se dá volně přeložit jako "vytváření dojmu z domova".

Home Staging pochází z Ameriky, kde bez aplikace jeho zásad již nemovitost nikdo neprodává. V České republice je jeho využívání bohužel stále "v plenkách" a to je nesmírná škoda. Jedná se o aplikaci konkrétních postupů, které vedou k odosobnění prostoru, navození příjemné atmosféry a vzdušnosti.

Vlevo najdete fotografie pořízené před aplikací Home Stagingu.

V koláži na pravé straně je výsledek. Do jaké nemovitosti byste se přišly raději podívat vy?

Dům ve Strašnicích, 4kk, 114 m2

Cílem Home Stagingu v této nemovitosti bylo nalákání zájemce ke krátkodobému pobytu v nemovitosti. Nejedná se o nemovitost v centru města, přesto je o ni velký zájem a je pronajímána za cenu srovnatelnou s centrálními byty podobného typu. Soustředila jsem se na důkladný úklid všech povrchů a na vytvoření příjemné atmosféry. Staging byl proveden v podstatě z vlastního materiálu majitele.

Mezonetový byt v Pardubicích našel svého majitele za 9 dní

Ve dvou se to lépe táhne a to platí i pro Home Staging. Vynosit věci do patra, aranžovat, asistovat při focení, nastavovat, připravovat, vylepšovat... V této krásné nemovitosti přidala ruku k finálnímu dílu kamarádka majitelky - interiérová designerka Hana Matějková. Já se tedy věnovala především focení a práce nám šla krásně od ruky. Nový majitel naši snahu ocenil slovy: "Zamiloval jsem se už do těch fotografií."

Dům v Praze 5 - před Foto Stagingem zcela bez zájmu o prohlídky

Nádherný dům v Praze, resp. jedna část dvojdomu. V nabídce realitní kanceláře byl od ledna 2017, bez zájmu o prohlídky. Majitel chtěl rekonstrukci domu dokončit až po podpisu rezervační smlouvy (elektřina, zábradlí, terasa apod.), proto jsem zvolila tzv. Foto Staging. V druhé polovině března byly do nabídky vloženy nové fotografie a posléze i video složené z pořízených fotografií. Následný zájem o nemovitost předčil očekávání. Prodej domu většinou není záležitostí několika měsíců, tento však našel svého nadšeného majitele už v červnu. První rozhodnutý kupující byl již po 3 týdnech od uvedení nových fotografií, bohužel nedosáhl na hypotéku.

Byt 2kk v Holešovicích - prodán za 6 dní

V každé nemovitosti, kterou připravuji k prodeji, se vždy snažím o to, abych ji vdechla duši. Chci ukázat budoucímu majiteli, jak může vypadat, když on sám bude chtít. Zájemce navíc už z fotografií pozná, co vše by se mohlo do nemovitosti vejít. Přijde na schůzku pozitivně naladěn, v podstatě rozhodnut, že nemovitost chce. Upozorňuji, že byt by měl být ve stejném stavu při prohlídce. Pokud je to však byt před rekonstrukcí, jako byl tento, pak by to v textu mělo být jasně uvedeno. Zájemce pak nebude mít žádná očekávání a makléř mu před schůzkou řekne, že je byt už vystěhovaný, tedy ihned k dispozici. 

Tento byt o velikosti 2kk byl prodán během šesti dnů od uvedení nových fotografií. Předtím byl zařazen do skupiny tzv. ležáků, tedy obrovský úspěch!

 

Byt 1kk v Hradci Králové - pronajat za 5 hodin

 

Příběh dvou garsonek - jedna ve zvýšeném přízemí, druhá v 1. patře, tedy s lepším výhledem do parku. Po třech měsících, kdy byly grasonky nabízeny přes místní realitní kancelář, se majitelé obrátili na mě. Vybavovat garsonky nechtěli, Foto Staging k nalákání zájemců k prohlídce stačil. Připravila jsem pouze byt, který byl ve vyšším patře a měl hezčí výhled. Byty byly jinak totožné. Jak to celé dopadlo?

Realitní kancelář ve stejnou dobu dokázala pronajmout horní byt za X korun/měsíc, majitelka bytu už se bála čekat a zájemci kývla. Ten zaplatil jistinu ve výši pouze jednoho nájmu (chyba v komunikaci).

Druhý byt - v přízemí - byl díky novým fotografiím pronajat za X+600 Kč/měsíc během 5ti hodin. Jistinu ve výši 3 nájmů poslala nová nájemnice ještě ten den. Bylo totiž více zájemců, co kdyby jí nový byteček někdo vyfouknul, že? Síla Stagingu mě nepřestává překvapovat 🙂 

Mrkněte na video prohlídku z pořízených fotografií! Majitelé cílili na cizince, i to pro vás dokážu udělat!

Dům v Kunraticích - pouze několik fotografií

Připravit pro prodej tento dům byla nádherná práce. Dům by si zasloužil velkou péči - pronajmout nábytek, který v nemovitosti zůstane i na prohlídky apod. Respektuji ale přání klienta, proto jsem udělala vše, co bylo v mých silách a nemovitost proměnila v rámci dohodnutého rozpočtu v tento domov. Co tomu říkáte? Lepší?:) V tomto případě jde o tzv. Foto Staging.

Tento dům ještě není prodaný, zájemci však přibývají. Jedná se o luxusní nemovitost v Kunraticích, pokud vás zaujala, kontaktujte přímo realitní kancelář Bohemia Reality.

 

Byt v Dejvicích, 2+kk

Do bytu jsem se přišla podívat ještě v době, kdy byl v rekonstrukci. Majitelka na prodej hodně spěchala, naštěstí se podařilo ji přesvědčit, že byt opravdu musí být hotový a nafocený až po dokončení. Souhlasila a byt byl posléze prodán extrémně rychle. V pondělí inzerováno, ve středu prodáno. 14 prohlídek, 5 vážných zájemců. Cena? 100 000/m2 a žádné smlouvání o jejím snížení. WAU.

 

Byt v Libni, 2+kk

Byt 2+kk v Libni byl pěkný a stačilo tedy "vytvořit představu" pro budoucího klienta, jak by to v bytě mohlo vypadat. Vždy je lepší byt vybavit, než jej fotit úplně prázdný. I když přiložíte k inzerátu plánek bytu (což vřele doporučuji), fotky řeknou mnohem víc. Všeobecně člověk vybírá očima.

 

Byt v Plzeňské ulici v Praze, 2+kk

Když jsem přišla fotit tento byt, jeho majitelka se právě stěhovala. Přesunovaly jsme spolu věci z jednoho koutu do druhého tak, aby mohly vzniknout finální fotografie. Spolu s video prohlídkou brzy splnily svůj účel.

 

Pavlínu Štefanovou vřele doporučuji. Z našeho domu vykouzlila překrásné místo k bydlení. Její fotky byly tak úžasné, že jsem se do domu znovu zamilovala. Klienti, kteří si přijeli dům prohlédnout byli zklamáni, protože jsme se rozhodli jej nakonec neprodat!! A bydlíme v něm dodnes... Až tak může dopadnout dobrý home staging. Tak se připravte i na tuto možnost, Pavlína má totiž dobrý vkus a výborný pozorovací talent, dokáže vyzvednout klady vaší nemovitosti, které vy třeba ani nevidíte. Prodává totiž emoce, a to je nejvíc!

Jolana Němečkováporadce v pojištění

Paní Štefanová, chci Vám velmi poděkovat za milou a úspěšnou spolupráci. Nebráním se využití Vašich služeb v budoucnu a to s plnou důvěrou. Bude-li k tomu příležitost, tak Vás rád doporučím známým nebo kamarádům.

Petr O.