Jedeme na dovolenou, ale nebude to nic pro Amálku, víš?

Patříte k těm hodným kamarádům, co se občas někomu starají o domácího mazlíčka, protože páníček si letí válet šunky někam k moři? Anebo jste na druhé straně barikády a občas prostě nutně potřebujete „hlídání“ pro svého psího či jiného parťáka?

Pojďme se spolu podívat, jaké má majitel v těchto situacích možnosti

  • požádám rodinu nebo kamaráda, vždyť mají Amálku rádi

Ano, je to samozřejmě asi nejčastější možnost, ale neomezujete tak trochu každodenní život tohoto jedince? Já si teď zrovna představuji, že bych fenku z obrázku dala na týden na hlídání třeba svým rodičům. Nerozumím moc psím rasám, ale myslím, že by jim to dalo zabrat mnohem víc, než když jim nechám svoje dvě malé děti, a to už je opravdu co říct!

  • seženu psí hotel

Jasně, organizace, které se na hlídání mazlíčků specializují, nicméně už je tu vyšší finanční zátěž. Já jsem trochu hledala na internetu a vychází mi to asi 1 500 – 5 000 Kč na 10 dní, každopádně záleží na lokalitě. Hradec není Praha…

Zde některé z odkazů, kam můžete nahlédnout najdete zde: Praha, Hradec Králové, Brno

http://www.dogpark.cz/cenik/http://www.psihotylek.cz/cenik.htmlhttp://www.1a-vycvikpsu.cz/hotel-pro-psy-cenik.html#1-psi

Hlídat si můžete nechat samozřejmě i kočky a jiná zvířata, mně se nejvíc líbily tyto stránky: http://www.mastibe-hotel.cz/cenik/

Proč ale tento článek píšu, když o hotelech pro zvířata každý ví a stačí pár kliků na internetu a hned máte veškeré potřebné informace? Protože je tady ještě třetí možnost a tu možná ještě neznáte…

  • někdo mi mazlíka pohlídá u mě doma

Už jste o tom slyšeli? Znáte třeba www.trustedhousesitters.com nebo http://petsholidayswap.com/? Jedná se o systém, kdy si zkrátka vyměníte nemovitosti i s domácím zvířetem a navzájem se o něj v rámci své rekreace staráte. Nedávno jsem psala článek o výměně domovů, ale tam péče o náročnější domácí zvířata nebyla zahrnuta, tohle je zase další možnost!

Výměna ale nemusí být simultánní a vlastně může být i jednostranná. Pokud třeba jedete na náročnější dovolenou, kde by váš mazlíček zrovna šťastný nebyl (třeba zdolávat indické velehory nebo něco podobného), pak můžete pro své zvíře najít někoho, kdo vám ho prostě zadarmo přijede pohlídat. Vy máte o starost méně a pro vašeho psa či kočku to není žádný stres, je dál doma a s někým, kdo o to stojí.

Pozor, zájemci se nerozhodují pouze podle rasy nabízeného zvířete nebo lokality. Rozhodování velmi ovlivňují i fotografie vašeho domova. Bude se mu u vás líbit? Fotky umí říct mnohé, tomu věřte.

Co z toho má ta druhá strana? Zatímco vy se potíte v kopcích, dotyčný pozná notný kus vaší rodné země. No představte si to. Jen tak se podívat třeba do Paříže a prochodit ji křížem krážem se psem. Takhle to totiž funguje i z druhé strany! Pokud třeba svého mazlíčka nemáte, ale ten cit pro tyto křehké duše ve vás je, můžete se sami stát tím, kdo prostě pojede na dovolenou s ubytováním „zadarmo“ a bude se v rámci svého pobytu starat někomu o zvíře.

doga4

Vše je založené na referencích, jako u všech těchto „výměnných pobytů“, takže se snažte, i psi a kočky mají svoji řeč a určitě potom páníčkovi sdělí, jestli jste je venčili a krmili pravidelně nebo jste se v domě ukázali jen jednou za dva dny!

Jaro a léto je před námi, takže hurá do plánování dovolené, třeba jsem vás motivovala a pustíte se do něčeho nového! Doufám, že ano! Dejte mi vědět!

Hezký den,

Pavlína Štefanová
Je nadšená interiérová fotografka a Home Stagerka. S láskou pomáhá majitelům nemovitostí perfektně připravit jejich majetek do nabídky a učí je, jak oslovit prostřednictvím fotografie či videa svého vysněného klienta. Pavlína je autorkou eBooku Udělejte z nemovitosti lukrativní zboží , který se zabývá tématikou home stagingu, tedy přípravou nemovitosti pro realitní trh tak, aby se po ní doslova zaprášilo. Na facebooku se můžete stát také fanouškem její stránky Vy-užij svou nemovitost Sledovat je Pavlínu možné i na Instagramu (pavlinastefan) Více o Pavlíně si můžete přečíst zde: >>
Komentáře