Kovářova kobyla chodí bosa Aneb Jak jsem si zablokovala účet na Airbnb

V neděli jsme se vrátili z  rodinné dovolené v Itálii. Byl to jen týden, ale skvělý týden. Všeobecně moc nemusíme válení u moře, takže jsme jeli na dovolenou, která byla tak trochu kompromisem pro všechny členy rodiny. Pro děti mělké moře a dvě malé kámošky, pro nás každý den dva tréninky beach volejbalu a kamarádi.

20160521_173836

Co to má ale společného s nemovitostmi?

Stala se mi taková nemilá věc a tak jsem se rozhodla, že o tom napíšu krátký článek, aby se nestala někomu dalšímu.

Když jsme na dovolené a nevyměňujeme si domovy (o tom píšu v tomto článku), tak svou volnou nemovitost nabízíme na serveru Airbnb. Zkrátka jsme pryč, tak si někdo může pronajmout náš byt a nám se zaplatí část dovolené. Tentokrát se nám to ale trochu zkomplikovalo. Na poslední chvíli, asi tři dny před odjezdem, jsme se rozhodli, že si necháme na zahrádce udělat takovou malou dřevěnou terasu. Nebyl to úplně skvělý nápad, protože manžel s realizací hodně pomáhal a vše bylo nakonec strašně hektické.

Samozřejmě se to úplně celé nestihlo, takže jsme klíče od bytu nechali truhláři a tím pádem k nám nemohl nikdo jet. To by ještě nebylo tak hrozné, ale já jsem v našem kalendáři na Airbnb úplně zapomněla změnit dostupnost naší nemovitosti (zadat, že nebude k dispozici) a v klídku si odjela na dovolenou.

Ihned po příjezdu se mi vypnul mobil, a protože já ho nikdy nevypínám, tak jsem narazila. Neznám PIN! A kde ho mám? Doma v šuplíku…

„No nic, aspoň si opravdu dokonale odpočinu“

A stalo se! Bez počítače, bez internetu, bez mobilu. Všem mohu jen doporučit, ani měsíc by mi nevadil.

Po návratu domů na mě vyskočilo asi 150 emailů. Většinou samý spam, ale mezi tím i 5 žádostí od lidí, co se během toho týdne chtěli ubytovat u nás doma. Všem jsem se ihned omluvila, ale už bylo pozdě, byl mi zablokován náš účet na Airbnb. Důvody? Neodpovídání na žádosti. Odblokovat to mohu ihned, je to jen takové „tytyty“, odpovídat se musí.

Pronajímat nemovitost krátkodobě může přinášet pěkný výdělek, ale musíte být online a reagovat co nejdřív (Samozřejmě nejlépe i během doby, kdy je u vás někdo ubytovaný. Může si třeba zabouchnout klíče, že?). Takže kdo se do toho plánuje pustit, nechť si přečte můj eBook „Dejte nemovitosti šanci naplnit vaši peněženku“, který je volně ke stažení a kde popisuji mimo jiné i tento způsob pronájmu a jak to funguje.

Radím pomocí třetí osoby vždy dokonale připravit svůj domov (uklidit, odstranit osobní věci, zkrátka připravit tak, jak vypadá na fotkách, kde jej nabízíte). Airbnb a podobné servery fungují tak, že vám hosté píší reference na vaši nemovitost, proto je žádoucí, aby vše bylo připravené dobře a návštěva se cítila jako doma.

20160504_111903

Někdy je to opravdu náročné a je dobré mít v záloze někoho, kdo věci bude řešit za vás. Zvládnout svépomocí připravit nemovitost pro hosty, když odjíždíte a máte kolem sebe děti a „balící chaos“, je třeba pro mě absolutně nemožné.

I tak ale považuji tento způsob využití volné nemovitosti za úžasný.

Přeji všem krásný konec jara!

Pavlína Štefanová

 

 

Pavlína Štefanová
Je nadšená interiérová fotografka a Home Stagerka. S láskou pomáhá majitelům nemovitostí perfektně připravit jejich majetek do nabídky a učí je, jak oslovit prostřednictvím fotografie či videa svého vysněného klienta. Pavlína je autorkou eBooku Udělejte z nemovitosti lukrativní zboží , který se zabývá tématikou home stagingu, tedy přípravou nemovitosti pro realitní trh tak, aby se po ní doslova zaprášilo. Na facebooku se můžete stát také fanouškem její stránky Vy-užij svou nemovitost Sledovat je Pavlínu možné i na Instagramu (pavlinastefan) Více o Pavlíně si můžete přečíst zde: >>
Komentáře