Letní dovolená skoro za humny, vylezte ze svých brlohů

Vracím se k vám po delším zimním spánku…

V listopadu mi spadl na zem disk, na kterém jsem měla uloženou svou dvouměsíční práci. Vytáhnout data by stálo peníze, které jsem nebyla ochotna dát. Stáhla jsem se do sebe, začala se věnovat jen rodině a vše okolo mé práce šlo stranou. Vše špatné je ale vždy pro něco dobré. Uvědomila jsem si, že i přes různá úskalí je tohle cesta, kterou chci jít dál. Pojďte se mnou!

Dnes za vámi přicházím s článkem, který se týká naší relativně nové vášně – cestování díky výměně domovů, další krok ve využívání nemovitostí.

Na konci článku vás čeká malé soutěžení, tak dočtěte až tam, ať o příležitost nepřijdete:)

Za svůj život jsem navštívila 36 států. Za každý jeden z nich jsem ráda. Cestování nesmírně rozšiřuje obzory. Naučila jsem se díky svým cestám moc věcí. Postarat se sama o sebe (Nový Zéland), sáhnout si na dno fyzických i psychických sil (Indické Himaláje) a souznít s divokou přírodou (Kamčatka).

Za mnohem důležitější ale považuji to, že jsem se naučila chápat a respektovat různé národy i náboženství.

Udělat si svůj názor… NA KAŽDOU ZEMI A NA JEJÍ OBYVATELE. To považuji za hlavní dar, který každým výletem do cizí země nabývá na svém rozměru. Nikdo vám ho už nikdy nevezme. Dá se z něj neustále dávat a nezmenšuje se.

Jak ale proboha cestovat teď? S dětmi?

S narozením prvního dítěte na mě padl splín, podobnému typu cestování je konec. Už žádný batoh na zádech s jídlem na deset dní a nic víc. Hledala jsem možnosti, jak pohodlně cestovat s dětmi, a našla jsem.

Cestování přes výměnu domovů, to je aktuálně způsob, který celé rodině vyhovuje

Poznáváme tímto způsobem cizí země dál. Přijímáme s díky pohostinnost jiných lidí. Poznáváme, jak žijí a inspirujeme se. Učíme se, co jiné národy dělá šťastnými, žijeme zkrátka na určitou dobu jejich život. Ukazujeme tak různorodost životů i našim potomkům. Změnily se jen cílové destinace (až trochu povyrostou, pustíme se dál).

V rámci komunity tvořené na www.homeexchange.com si zkrátka měníte nemovitosti na předem dohodnutou dobu. Často to ani nemusí být simultánní výměna. Některé rodiny mají dva domovy (rekreační objekt), jiné zase poskytnou svůj domov v době, kdy třeba jedou na týden k příbuzným. Systém je to opravdu fascinující a nepřestává mě překvapovat, co vše je možné. Ve svém dřívějším článku řeším časté dotazy ohledně hygieny, majetku apod. Najdete ho tady>>

Kdo na systém výměn vlastně přišel?

Budete se možná divit jako já, ale celý systém výměny domovů je tu už od 50. let. Kdo musí cestovat v sezóně, protože jindy to z pracovních důvodů nelze? Ano, jsou to učitelé. Celý systém vznikl díky nim. Tenkrát ale nebylo vše dohodnuto přes pár emailů a automatických odpovědí. Existovaly pouze (jednou ročně vydávané) katalogy a lidé se kontaktovali přes dopisy. Pak čekali a čekali… Nic? Co se dá dělat, tak za rok.

Dnes, na chytrém webu www.homeexchange.com, pouze zájemce vytvoří svůj profil. Pak už si může psát s majiteli více než 65 000 nemovitostí po celém světě.

A co to celé stojí?

Platí se pouze roční členství (aktuálně  cca 3 600 korun/rok) a pak už peníze nehrají žádnou roli. My u vás budeme deset dní a vy u nás jen 7, nevadí.

Nový systém, který umožňuje ještě mnohem víc

V letošním roce byl navíc odzkoušen nový tzv. „passport system“. Je to další krok ke zdokonalení této služby. Jde o to, že po roce, kdy jste členem této komunity, dostanete automaticky jeden „bod“ (tzv. baloon). Ten můžete „utratit“ kdekoli na světě, v jakékoli nabízené nemovitosti, po domluvě s jejím majitelem. Pokud zase vy jedete třeba na 14 dní na plánovanou dovolenou a ubytujete ve svém domově hosty, tento baloon si vyděláte zpět. Žádné peníze, jen plusové či minusové body. Teď už fakt nevím, kam by to mohlo jít dál:)

V loni jsme se podívali do Portugalska, pokud jste ještě nečetli náš portugalský deník, tak jej určitě brzy zařaďte do svého seznamu oddychové četby, možná i mezi komedie. Stáhnout si jej můžete přímo zde

Letošní plán naší rodiny

Aktuálně máme jeden baloon, který nám byl přidělen automaticky. Letos v dubnu plánujeme dovolenou v New Yorku (jen já a manžel a naše oblíbená opera) s výletem do Kanady ke kamarádům. Tady baloon pravděpodobně utratíme, neboť jsme se rozhodli až nyní a možná nestihneme najít simultánní výměnu. Spíš ale počítám, že se nám to podaří.

V září jedeme s rodinou do Itálie, kde jeden týden strávíme vzájemnou výměnou a druhý na organizovaném beach volleybalovém kempu. V době, kdy budeme pryč, k nám na pár dní přijede návštěva ze Seattlu, vyděláme si tedy baloon. Na zimu je ještě také něco v jednání, ale to bych nerada zakřikla, tak zase příště:)

Za ubytování v rámci těchto dovolených nezaplatíme nic, auto budeme mít v Itálii svoje, nicméně i to jde často vyměnit. Náklady na dovolenou klesají minimálně o 50%.

Soutěž o roční členství zdarma

Jsem z toho nadšená, což je asi z mého textu cítit. A protože si ze srdce přeji, aby víc lidí využívalo úžasné možnosti této doby, připravila jsem pro vás soutěž o roční členství na www.homeexchange.com ZDARMA.

Žádné speciální podmínky nemám, stačí pár kroků:

  • zaregistrujete do formuláře níže a napište mi, kam byste se chtěli díky výměně domovů podívat
  • klikněte na tlačítko„sdílet se svými přáteli na facebooku“ a podělte se o tuto příležitost se svými blízkými (poud FB máte)

Tento pátek, dne 27. 1. 2017, vylosuji ze všech kontaktů jednoho z vás, který vyhraje roční členství v hodnotě 3 600 Kč a ihned bude mít možnost hledat vysněnou dovolenou.

A co ostatní? Všichni, co se soutěže zúčastní, dostanou mé osobní pozvání na setkání s českými i zahraničními cestovateli, kteří tímto způsobem procestovali kus světa. Bude to milé posezení u skvělého občerstvení v centru Prahy. Datum ještě bohužel neznám, každopádně to bude zdarma a s nádhernou cestovatelskou atmosférou. Já se moc těším, že některé z vás osobně poznám.

Mějte se krásně a využívejte své nemovitosti i k poznávání světa, stojí to za to.

Pavlína

Pavlína Štefanová
Je nadšená interiérová fotografka a Home Stagerka. S láskou pomáhá majitelům nemovitostí perfektně připravit jejich majetek do nabídky a učí je, jak oslovit prostřednictvím fotografie či videa svého vysněného klienta. Pavlína je autorkou eBooku Udělejte z nemovitosti lukrativní zboží , který se zabývá tématikou home stagingu, tedy přípravou nemovitosti pro realitní trh tak, aby se po ní doslova zaprášilo. Na facebooku se můžete stát také fanouškem její stránky Vy-užij svou nemovitost Sledovat je Pavlínu možné i na Instagramu (pavlinastefan) Více o Pavlíně si můžete přečíst zde: >>
Komentáře