Než začnete nemovitost nabízet, udělejte tohle…

Viděla mě v akci

Minulý týden si mě našla jedna moc milá paní Zuzka, která má na starost celý dům v Praze, a občas potřebuje obsadit některý z bytů novými nájemníky.

Kde byl zakopaný pes?

Aktuálně jí šlo o pronájem prázdného bytu, který už dva týdny inzerovala přes realitní kancelář a bez velkého zájmu. Cenu měla nastavenou správně, takže kde byl zakopaný pes?

Dokonalá specifikace cílové skupiny

Domluvily jsme se na konzultaci, probraly do detailu cílovou skupinu a klientka dostala i můj eBook „Udělejte z nemovitosti lukrativní zboží“. Ač měla návod od A do Z, stejně se nechtěla do akce vrhnout sama a domluvily jsme se, že uděláme novou prezentaci bytu společnými silami.

Její nadšení bylo vidět hned od prvních chvil, úplně mě to dojímalo. Vybrala jsem pár kusů nábytku, který nakoupila a v den Stagingu jsme spolu jely dokoupit dekorace.

Zpětně mi Zuzka tvrdila, že by beze mě byla v obchodě ztracená, že se jí líbí úplně jiný styl a nevěděla by, co zkombinovat a co bude vypadat dobře. Skvělý tip na další článek.

Výsledek společné práce – před a po

A jak to celé dopadlo? Cílovou skupinu jsme pečlivě specifikovaly už na první schůzce, neboť se přesně takoví zájemci našli ještě před zveřejněním nového inzerátu.

Když prostě správně vysíláte do vesmíru, přání se plní!

V prázdném bytě se zájemce nedokáže dobře zorientovat

Definice cílové skupiny by měl být první krok!

Zkuste přesně takhle začít, až budete hledat nájemníka či kupce pro svou nemovitost. Prostě si ho popište na papír se všemi detaily. Jak vypadá? Co dělá? Má rodinu? Jaké má koníčky? Profesi? Příjem? Čím přesněji vymezíte svou cílovou skupinu, tím lépe se vám také bude pracovat na inzerci. Uděláte fotografie přímo na míru vysněnému klientovi a on si vás najde. Tahle taktika se mi už několikrát osvědčila, fakt!

 

Vybavený byt napoví o možnostech prostoru mnohem více

Co si přímo z akce odnesla moje milá klientka?

  • nadšení pro Home Staging a styling, spoustu tipů a náhled do zákulisí
  • vkusný a levný nábytek, který použije pro přípravu dalších bytů
  • fotky a video, které pro tento byt bude moct použít kdykoli a inzerovat ještě ve chvíli, kdy v nemovitosti budou odcházející nájemníci
  • inzerci zvládne v budoucnu sama (bez realitní kanceláře)
  • vědomí, že tahle akce byla dobrou investicí a už mě příště nepotřebuje (ač tvrdí, že jo:))

A co jsem si ze spolupráce odnesla já?

  • že mě koučování v oblasti Stagingu děsně baví a je to i jedna z možností, jak bych svou milovanou práci mohla dělat dál, i s malým miminkem na břiše.
  • absolutní euforii z toho, jak to klientku pohltilo a jak nás to spolu bavilo
  • uvědomění, že každý v sobě cit pro design a barvy mít nemusí a potřebuje trochu pomoct
  • opět nádherný pocit, že to, co dělám, má smysl

Věřím, že až se pustíte do akce vy, budete stejně nadšeni a pohlceni jako my dvě při přípravě tohoto bytu. Budete- li potřebovat s něčím poradit, určitě napište, plánuji se teď na chvíli fyzicky odmlčet, ale online tu pro vás budu dál.

Pavlína Štefanová
Je nadšená interiérová fotografka a Home Stagerka. S láskou pomáhá majitelům nemovitostí perfektně připravit jejich majetek do nabídky a učí je, jak oslovit prostřednictvím fotografie či videa svého vysněného klienta. Pavlína je autorkou eBooku Udělejte z nemovitosti lukrativní zboží , který se zabývá tématikou home stagingu, tedy přípravou nemovitosti pro realitní trh tak, aby se po ní doslova zaprášilo. Na facebooku se můžete stát také fanouškem její stránky Vy-užij svou nemovitost Sledovat je Pavlínu možné i na Instagramu (pavlinastefan) Více o Pavlíně si můžete přečíst zde: >>
Komentáře