A dost! Už nechci být jen matkou!

Žiji si ten svůj každodenní všední život ženy na mateřské a říkám si, jaká je to paráda, že si to můžeme dovolit, aniž bychom se nějak extrémně museli omezovat. Manžel nás živí, jedna nemovitost platí druhoujá si plně mohu užívat mateřské.

Prostě skvělé, co by mi asi tak mohlo chybět?

  • úžasný milující manžel – mám
  • dvě krásné zdravé děti (dokonce různého pohlaví) – mám
  • krásné bydlení v zeleni a přitom stále v Praze – mám
  • relativně zdraví prarodiče, s kterými výborně vycházíme – mám

I přesto mi ale něco chybí…

JÁ se nerealizuji, připadám si zbytečná

Zběhlým maminkám o tom asi nemusím vyprávět. Práce, kterou každý den děláme, není vidět, a to vůbec. Zato je ale vidět, když není hotová. Taky to tak máte?

  • perfektně uklizený byt se po pár minutách přítomnosti dětí mění opět v absolutní katastrofu
  • pracně připravená večeře nikomu nechutná nebo z ní nic nezbude a světe div se, efekt je stejný – musím uvařit znova
  • není se komu vyplakat, neboť manžel v práci celý den mluví a na moje trápení mu už nezbývá energie

V období jara a léta na podobné splíny nemám čas. Jsem hodně aktivní a s dětmi doma moc neposedím. Ještě jsou malé a nemusí docházet pravidelně do žádné instituce, tak vymýšlím spoustu aktivit v okolí i mimo město. Podzim a zima ale přináší nudu a hlavně jsou děti pořád doma s kašlíky a rýmičkami…

Jak to bylo tento podzim ve srovnání s minulými?

Tento podzim mě to, že jsem „jen máma“, začalo tak trápit, že jsem jednou večer vzala papír a tužku a chtěla se z toho vypsat. Proč to vloni a předloni nebylo s mou psychikou tak zlé jako letos? A v tom mi to došlo!

Vždyť jsem dosud měla plné ruce práce s veškerým zařizováním ohledně rekonstrukcí dvou bytů, půjčení peněz na tyto investice, následného pronájmu bytu a hledání  bydlení pro nás!

Záležitosti ohledně nájemních smluv, schůzka s makléřem, opakované vymáhání nájemného, nespokojenost nájemníků a hledání jiných cest, jak nemovitost zúročit, to vše bylo přece na mně!

Tak přesně tímhle jsem žila až do minulého jara a tam jsem byla užitečná pro svou rodinu. Vždyť jsem dokázala najít pro naši nemovitost skvělou budoucnost. Tenkrát jsem přece byla na sebe pyšná…

Všechny zmíněné činnosti stály tolik úsilí spojeného s hledáním informací, že jsem si uvědomila, že si to nechci nechat pro sebe. Třeba to někomu z vás pomůže a třeba to jen bude sloužit jako zábava pro mne. I to je skvělé.

DSC_0023

Každá nemovitost má v sobě skrytý potenciál, je na nás, zda se budeme držet při zemi nebo půjdeme trnitější cestou a dokážeme vyzískat maximum.

Jak se zpívá v jedné krásné pohádce: „Ten umí to a ten zas tohle“ , a proto jsem začala psát tento blog, abych mohla informace předat způsobem, který mě baví, a který mě vytrhne z každodenní mateřské rutiny.

Těším se na vás ve svých dalších příspěvcích!

 

 

 

 

Pavlína Štefanová
Je nadšená interiérová fotografka a Home Stagerka. S láskou pomáhá majitelům nemovitostí perfektně připravit jejich majetek do nabídky a učí je, jak oslovit prostřednictvím fotografie či videa svého vysněného klienta. Pavlína je autorkou eBooku Udělejte z nemovitosti lukrativní zboží , který se zabývá tématikou home stagingu, tedy přípravou nemovitosti pro realitní trh tak, aby se po ní doslova zaprášilo. Na facebooku se můžete stát také fanouškem její stránky Vy-užij svou nemovitost Sledovat je Pavlínu možné i na Instagramu (pavlinastefan) Více o Pavlíně si můžete přečíst zde: >>
Komentáře