A dost! Už nechci být jen matkou!

Žiji si ten svůj každodenní všední život ženy na mateřské a říkám si, jaká je to paráda, že si to můžeme dovolit, aniž bychom se nějak extrémně museli omezovat. Manžel nás živí, jedna nemovitost platí druhou a já si plně mohu užívat mateřské.

Prostě skvělé, co by mi asi tak mohlo chybět?

  • úžasný milující manžel – mám
  • dvě krásné zdravé děti (dokonce různého pohlaví) – mám
  • krásné bydlení v zeleni a přitom stále v Praze – mám
  • relativně zdraví prarodiče, s kterými výborně vycházíme – mám

I přesto mi ale něco chybí…

JÁ se nerealizuji, připadám si zbytečná

Zběhlým maminkám o tom asi nemusím vyprávět. Práce, kterou každý den děláme, není vidět, a to vůbec. Zato je ale vidět, když není hotová. Taky to tak máte?

  • perfektně uklizený byt se po pár minutách přítomnosti dětí mění opět v absolutní katastrofu
  • pracně připravená večeře nikomu nechutná nebo z ní nic nezbude a světe div se, efekt je stejný – musím uvařit znova
  • není se komu vyplakat, neboť manžel v práci celý den mluví a na moje trápení mu už nezbývá energie

V období jara a léta na podobné splíny nemám čas. Jsem hodně aktivní a s dětmi doma moc neposedím. Ještě jsou malé a nemusí docházet pravidelně do žádné instituce, tak vymýšlím spoustu aktivit v okolí i mimo město. Podzim a zima ale přináší nudu a hlavně jsou děti pořád doma s kašlíky a rýmičkami…

Jak to bylo tento podzim ve srovnání s minulými?

Tento podzim mě to, že jsem „jen máma“, začalo tak trápit, že jsem jednou večer vzala papír a tužku a chtěla se z toho vypsat. Proč to vloni a předloni nebylo s mou psychikou tak zlé jako letos? A v tom mi to došlo!

Vždyť jsem dosud měla plné ruce práce s veškerým zařizováním ohledně rekonstrukcí dvou bytů, půjčení peněz na tyto investice, následného pronájmu bytu a hledání  bydlení pro nás!

Záležitosti ohledně nájemních smluv, schůzka s makléřem, opakované vymáhání nájemného, nespokojenost nájemníků a hledání jiných cest, jak nemovitost zúročit, to vše bylo přece na mně!

Tak přesně tímhle jsem žila až do minulého jara a tam jsem byla užitečná pro svou rodinu. Vždyť jsem dokázala najít pro naši nemovitost skvělou budoucnost. Tenkrát jsem přece byla na sebe pyšná…

Všechny zmíněné činnosti stály tolik úsilí spojeného s hledáním informací, že jsem si uvědomila, že si to nechci nechat pro sebe. Třeba to někomu z vás pomůže a třeba to jen bude sloužit jako zábava pro mne. I to je skvělé.

DSC_0023

Každá nemovitost má v sobě skrytý potenciál, je na nás, zda se budeme držet při zemi nebo půjdeme trnitější cestou a dokážeme vyzískat maximum.

Jak se zpívá v jedné krásné pohádce: „Ten umí to a ten zas tohle“ , a proto jsem začala psát tento blog, abych mohla informace předat způsobem, který mě baví, a který mě vytrhne z každodenní mateřské rutiny.

Těším se na vás ve svých dalších příspěvcích!

 

 

 

 

Pavlína Štefanová
Je nadšená interiérová fotografka a Home Stagerka. S láskou pomáhá majitelům nemovitostí perfektně připravit jejich majetek do nabídky a učí je, jak oslovit prostřednictvím fotografie či videa svého vysněného klienta. Pavlína je autorkou eBooku Udělejte z nemovitosti lukrativní zboží , který se zabývá tématikou home stagingu, tedy přípravou nemovitosti pro realitní trh tak, aby se po ní doslova zaprášilo. Na facebooku se můžete stát také fanouškem její stránky Vy-užij svou nemovitost Sledovat je Pavlínu možné i na Instagramu (pavlinastefan) Více o Pavlíně si můžete přečíst zde: >>
Komentáře