Chcete mě? Zn. skoro čistý, částečně odblešený

Název článku je možná trochu zavádějící, neboť se nejedná o žádné zvířecí téma jako v minulém článku. Tentokrát jde o nemovitosti a o to, jak je majitelé prezentují svým potenciálním zákazníkům.

Schválně se podívejte do výloh s inzeráty tohoto typu. Na jaký byt či dům byste se s chutí přišli podívat? Většinou jsou to opravdové lahůdky, jakoby majitelé neměli občas ani kapku selského rozumu.

Právě pro vás jsem minulý víkend jeden inzerát vyfotila (ve výloze realitní kanceláře!) . Podívejte se na obrázek a sami chvíli přemýšlejte. Přišli byste se na nemovitost podívat? Byt vypadá čistý, co tedy mám za problém, že?

interierHK

 

Dejme tomu, že byt nebo dům leží přímo v lokalitě, kde už měsíce hledáte něco pro sebe. Ano, to je podle mě ten jediný důvod, proč bych na takovou prohlídku přišla a o nemovitost se zajímala. Jinak ne. Prostor ve mně nevzbuzuje žádné emoce. Nic. Vlastně bych lhala, vzbuzuje ve mně emoce, nelíbí se mi a vůbec mě nezajímá.

 Kdo vybírá očima, najde často něco, co ani původně nehledal!

Asi před třemi lety jsme s manželem hledali nemovitost ke koupi a lokalita, ve které jsme nakonec náš milovaný domov koupili, opravdu nebyla v našem hledáčku, naopak, opravdu vůbec jsme to tam neznali! 

A víte, proč tu bydlíme? Protože jsme na prohlídku přišli, nalákaly nás fotografie, náš první kontakt s nemovitostí. 

Schválně jsem si dala tu práci a dávám vám v tomto článku trochu náhled do našeho soukromí. Vyfotila jsem svou kuchyň, jakžtakž poklizenou, jak by to asi logicky před focením fotek pro inzerát udělal každý z vás. Omluvte mě, mám dvě malé děti…

kuchyn_pred

Tak, říkáte si možná, že je to dobré, že takovou kuchyň byste taky chtěli a určitě byste se přišli podívat? Možná ano, ale co byste potom řekli následující fotografii? Já bych měla ještě nějaké výtky, ale už je to trochu lepší, co myslíte?

kuchyn_po

Jak jste asi poznali, jde o totožnou místnost, ale po třech hodinách práce. Nemovitost bych však s takovými fotkami pronajala mnohem lépe, takže hned první měsíc bych za tuto práci dostala třeba 1000 Kč na hodinu (a každý další měsíc 3 000 Kč jen tak). Kdo z vás toto může říct o své mzdě, tomu gratuluji.

Říká se, že u člověka je první dojem velmi důležitý, tak proč by tomu mělo být jinak u nemovitostí?

Chcete-li, aby se po zveřejnění vašeho inzerátu, ať už nemovitost prodáváte nebo pronajímáte, dveře netrhly, pak se musíte vloudit do mysli vašeho potenciálního klienta. Jinak vám totiž hrozí, že budete muset s cenou dolů, protože zájemci prostě nebudou.

Mějte krásný den,

Pavlína Štefanová

Pavlína Štefanová
Je nadšená interiérová fotografka a Home Stagerka. S láskou pomáhá majitelům nemovitostí perfektně připravit jejich majetek do nabídky a učí je, jak oslovit prostřednictvím fotografie či videa svého vysněného klienta. Pavlína je autorkou eBooku Udělejte z nemovitosti lukrativní zboží , který se zabývá tématikou home stagingu, tedy přípravou nemovitosti pro realitní trh tak, aby se po ní doslova zaprášilo. Na facebooku se můžete stát také fanouškem její stránky Vy-užij svou nemovitost Sledovat je Pavlínu možné i na Instagramu (pavlinastefan) Více o Pavlíně si můžete přečíst zde: >>
Komentáře