Jak souvisí tragická smrt mladého muže s vaším domovem?

Smrt novopečeného otce v absolutním stínu mediální „hvězdy“

Článek obsahuje dodatečné informace, zvýrazněné červenou barvou

NOVINKY: TEREZA BY BYLA MOC RADA ZA VĚCNÉ DARY V JAKÉKOLI PODOBĚ – ZŘIZOVAT ÚČET NECHCE… MÁ 3 DĚTI (2 -SYN 6 LET, SYN 3 ROKY A HOLČIČKA – TŘI TÝDNY) FINANČNÍ DAR LZE VYŘEŠIT DÁRKOVOU KARTOU DO DM/ALBERT/TESCO/LIDL APOD…. KDO MÁ ZÁJEM, ADRESU MOHU PŘEDAT SKRZ SOUKROMOU ZPRÁVU NEBO TELEFON 725 895 293. DĚKUJI

Dnes ráno mě silně zasáhl osud jednoho mladého páru. Nemůžu myslet na nic jiného, jen na to, jak alespoň trochu pomoct vdově, která tu zůstala sama na tři malé děti. Její partner zemřel po střetu s autem, které jelo na dálnici v protisměru. Řídil jej mediálně známý mladík a všechny noviny a články mluví jen o něm a jeho zarmoucené rodině. Přitom to byl on, který udělal chybu. Zaplatil za ní však nejen vlastním životem, ale i životem mladého muže, který jel za svou milovanou přítelkyní a čerstvě narozenou holčičkou, kterou si chtěl vzít za vlastní.

Mluvila jsem s ním pár hodin před jeho smrtí

Minulý týden jsem se rozhodla, že je u nás doma spousta věcí, které nám neslouží, spíš ze mě dělají otroka, neboť je neustále uklízím. Nafotila jsem mimo jiné kupku pěkných plyšáků do aplikace LET GO (Jedná se o aplikaci do telefonu, přes kterou se dá zbavit věcí za odvoz či peníze. Funguje na bázi polohy vašeho telefonu. Vaše nabídky se zobrazují lidem, kteří bydlí poblíž)

Ozvala se mi Tereza, že by moc plyšáky chtěla, ale je aktuálně v porodnici a pošle pro ně svého přítele. Po chvilce mi zvonil telefon. Na druhé straně byl on, muž který den poté uhořel ve svém kamionu po střetu s vozem, který jel v protisměru. 

Pán se moc omlouval, že už to tenhle týden nestihne, jestli to počká do příštího. Jasně, že jo. Bylo by něco jinak, kdybych mu řekla, že ne? Ať přijede hned? Asi ne, asi jsou naše osudy někde dány, nevím.

Každý den zahyne velké množství nevinných lidí. Onemocní nespočet lidí, kteří potřebují léčbu. Pokud pomůžeme alespoň v případech, jejichž osudy se nás dotknout, pomůžeme světu, aby byl lepší. Každý z nás někomu dalšímu… kruh se jednou uzavře.

Výzva pro vás, kteří čtete tento příběh

Dnes jsem urgovala přes aplikaci LET GO paní, jestli si tedy vyzvednou plyšáky a dozvěděla se o jejím tragickém příběhu.

Tereza má tři děti 0-6 let, nejstarší syn je postižený

Cítím jako nutnost téhle paní pomoci. Jsem také matka tří dětí 0-6 let a nedokážu si představit, jak strašné to musí být. Zůstat na všechno sama. A navíc je paní evidentně bez větších finančních prostředků. Její partner vzal v ten tragický pátek práci přesčas… Jel někam, kam jet neměl, aby vydělal víc peněz pro ni a pro děti, které sice nebyly jeho, ale plánoval jejich osvojení.

Jak můžete pomoci i vy?

Na svůj osobní Facebook jsem dala příspěvek,kde sdílím tento příběh a mnozí z vás reagují a chtějí pomoci. Napadl mě způsob, kterým může pomoci opravdu každý, kdo tuhle výzvu bude číst. Nabízíte oblečení a hračky a já vám moc děkuji. Nechci ale paní zahltit domov věcmi a tak mě napadl ještě jiný způsob.

Co kdyby každý z nás našel doma pár věcí, které už nepotřebuje a prodal je přes LET GO, www.bazos.cz a podobné servery a výtěžek poslal téhle paní? Jdete do toho se mnou?

Včera jsem prodala dřevěnou kuchyňku po dětech za 1600 korun, první vlaštovka, která poletí k téhle paní.

Benefity pro mladou vdovu Terezu

  • koupí si to, co bude potřebovat ona a její děti
  • nezahltíme její domov hračkami a oblečením

Výhody pro vás

  • uděláte dobrou věc
  • zbavíte se věcí, které nepotřebujete
  • nebudete muset tolik uklízet, protože váš domov bude prázdnější

Tak co? Jdete do toho se mnou?

Ve středu 10.10. pojedu za paní Terezou, přivezu jí plyšáky a další věci od nás i od těch z vás, kteří mi něco do té doby přivezou. Samozřejmě tu bude i nadále spousta možností, jak pomoci cestou fyzického daru v podobě oblečení či hraček. Tohle je jen způsob, jak to udělat jinak a pomoci finančně, aniž by šly peníze přímo z vašeho účtu.

Dnes jsem Tereze psala, že jsem její příběh zveřejnila a že chce hodně lidí pomoci. Byla mi také objasněna má mylná domněnka, že Miloslav byl otcem čerstvě narozené holčičky. Nebyl, seznámili se, když byla Tereza ve 4.měsíci. Nicméně dítě si chtěl osvojit a byl i u porodu (z tohoto faktu jsem usoudila, že je otcem, omlouvám se za dezinformaci).

Nevím, jestli se něco mění na faktu, že tu žije mezi námi žena, která náhle přišla o milujícího partnera – otčíma pro její děti. U mně to nic nemění a chci nadále pomoct. Tereza si ale není jistá, bojí se, je to na ni rychlé. Má plnou hlavu péče o novorozeně a své syny a neumí nabídku pomoci zpracovat a přijmout.

Ve středu zjistím, kam by bylo možné získané peníze zasílat. Pravděpodobně by bylo dobré založit nějaký transparentní účet? Kdo má zkušenost, budu ráda za radu, nikdy jsem podobnou věc neřešila.

Platí, že se v příštím týdnu s Terezou setkám, předám jí, co jsem připravila a co mi někteří z Vás přivezou a dám jí svůj finanční dar ve formě poukazu do obchodního centra nebo drogerie, aby se necítila nepříjemně. Pokud bude souhlasit s fyzickými dary ve formě oblečení, hraček , plenek apod., poprosím ji o adresu, kam by kdokoli z vás mohl svůj dar poslat. Kdo by chtěl Tereze pomoci finančně, nechť tak učiní třeba podobnou formou jako já. 

Díky…díky, že jste dočetli a děkuji za sdílení této prodejní výzvy. Díky za jakoukoli podporu. Jste skvělí.

Pavlína

 

Pavlína Štefanová
Je nadšená interiérová fotografka a Home Stagerka. S láskou pomáhá majitelům nemovitostí perfektně připravit jejich majetek do nabídky a učí je, jak oslovit prostřednictvím fotografie či videa svého vysněného klienta. Pavlína je autorkou eBooku Udělejte z nemovitosti lukrativní zboží , který se zabývá tématikou home stagingu, tedy přípravou nemovitosti pro realitní trh tak, aby se po ní doslova zaprášilo. Na facebooku se můžete stát také fanouškem její stránky Vy-užij svou nemovitost Sledovat je Pavlínu možné i na Instagramu (pavlinastefan) Více o Pavlíně si můžete přečíst zde: >>
Komentáře