Výměna domovů? Po návratu domů můžete zažít šok!

V pátek 10. června jsme se s manželem vydali na zaslouženou dovolenou do Portugalska. Hodně jsme se těšili, takhle dlouho sami jsme za poslední čtyři roky nebyli. Znáte to, děti jsou štěstí, jen trochu jiné štěstí. A my dva jsme dřív cestováním žili, oba nás to nesmírně baví. Cestování na vlastní pěst samozřejmě, žádné cestovky, jen batoh a my dva. A nejlépe do zajímavé země, kde to za pár let už bude vypadat úplně jinak.

obrazek1_heportugalsko

Teď je tu zkrátka jiná etapa našeho života. Období, kdy máme děti a ty jsou velmi malé a nemá smysl jezdit dál než k nejbližšímu moři, ani to si pravděpodobně nebudou pamatovat. A i kdyby si to pamatovali, tak si to ani jedna strana neužije.

Letos se mi povedlo přemluvit mé rodiče, aby se nám na týden o děti postarali. Klobouk dolů, je mi jasné, že to nebylo snadné a slibuji tady v tomto článku, že za rok pobyt minimálně o dva dny zkrátíme 🙂 Respektive pojedeme s celou rodinou, neboť se není ani s malinkými dětmi čeho obávat. Teď už to vím.

Další naší společnou vášní je opera…

Náš výběr prodloužených euro víkendů (to jediné za poslední 4 roky zvládáme) se proto vyvíjí následovně: Koupíme lístky na operu v rámci Evropy, pak hledáme cenově dostupné letenky a poslední na seznamu je hledání vhodného ubytování.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V případě Portugalska jsem tedy koupila lístky na Nabucco a pak hledala letenky. Původně to neměl být týdenní výlet, ale cena letenek zkrátka byla příznivá právě na tyto dny a hlavně byly lety přímé. Praha – Porto, Lisabon – Praha. Celkem 10 482 Kč pro dvě osoby, to opravdu není na poměry letů do Portugalska moc. Letět do Porta nebyl můj původní plán, ale právě cena letenek mi vnukla myšlenku, že budeme sami a můžeme tedy cestovat! Alespoň trochu jako dřív!

Přišlo na řadu ubytování. Bylo celkem jasné, že v Portu zůstaneme jen dvě noci a ubytujeme se tedy přes Airbnb. V Lisabonu, kde jsme chtěli strávit zbytek dovolené, najdeme domov k výměně na www.homeexchange.com. My budeme bydlet u Portugalců a oni u nás.

Původně jsem myslela, že v tomto článku napíšu úplně vše, ale to není možné. Zážitků a nových poznatků je tolik, že to bude na novou knihu.

Jedno vám ale říct musím, protože jsem z toho dosud trochu v šoku.

Přiletěli jsme domů v pátek 17. června v šest večer, a protože jsme pro děti jeli až v sobotu ráno, nechali jsme si úklid po návštěvě pro sebe. Byli jsme připraveni na to, že povlékneme postele, vysajeme, vytřeme, umyjeme koupelnu a toalety, taková rutina, ve dvou za hodinku hotovo.

Doma nás ale čekalo velké překvapení!

Nejen že bylo evidentně všude vysáto a vytřeno, ale povlečení a osušky byly vyprané, vysušené v naší sušičce a složené na posteli. Paráda. Prý nám chtěli udělat radost… Přijeďte zas, naši noví přátelé.

Všem vřele doporučuji tento typ cestování. Šetří peníze, vytváří nová přátelství, zlepšuje cizí jazyk a to nejlepší na něm je, že můžete v cizí zemi ŽÍT JAKO DOMORODEC.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Říkáte si možná „To se jí to říká, když bydlí v Praze. Tam chce každý cizinec!“ Ale z tohoto omylu vás ve svém novém eBooku ráda vyvedu. Ani my jsme nebydleli přímo v Lisabonu a proč? Domov se nám líbil a to hraje velkou roli. A pokud můžete nabídnout k domovu i auto, pak už tolik nezáleží, kde žijete, jen musíte svůj domov umět dobře „prodat“.

Chcete-li se o naší cestě dozvědět víc, pak si stáhněte eBook, který je ještě teplý a najdete ho zde>>

Mějte se krásně!

Pavlína Štefanová

 

 

Pavlína Štefanová
Je nadšená interiérová fotografka a Home Stagerka. S láskou pomáhá majitelům nemovitostí perfektně připravit jejich majetek do nabídky a učí je, jak oslovit prostřednictvím fotografie či videa svého vysněného klienta. Pavlína je autorkou eBooku Udělejte z nemovitosti lukrativní zboží , který se zabývá tématikou home stagingu, tedy přípravou nemovitosti pro realitní trh tak, aby se po ní doslova zaprášilo. Na facebooku se můžete stát také fanouškem její stránky Vy-užij svou nemovitost Sledovat je Pavlínu možné i na Instagramu (pavlinastefan) Více o Pavlíně si můžete přečíst zde: >>
Komentáře