Zimní dovolená za méně než polovinu?

Jarní prázdniny už má většina z nás za sebou. Jak jste si je užili? Letos to se sněhem na českých horách není úplná hitparáda. Na začátku sezóny jsem naivně pořídila permanentku na místní vlek kousek od naší chalupy a tůdle nůdle, zatím se nejelo a už tam kvetou sedmikrásky…

Jsme s manželem spíš investoři než utráceči, proto nám dovolená za desetitisíce úplně nevoní. S třemi dětmi už se dostáváte někdy až na hranici 100 000 korun, pokud si opravdu chcete něco “dovolit”.

lyzovani v Rakousku
Na vrcholu Tyrolských Alp…

Právě z těchto důvodů jsme se před šesti lety zaregistrovali na server Home exchange, přes který si měníme domovy a jezdíme, kam se nám zachce. Systém jde pořád dopředu a už to dávno není o tom, že musíte najít rodinu, která si domov s vámi vymění přesně ve stejný čas. Nyní systém nabízí cestování za body – tzv. Guest Points – ubytujete někoho, vyděláte GPs, jedete někam? GPs utratíte.

Server sám nabídne, dle lokality a ubytovací kapacity, jaké bodové ohodnocení na noc by daná nemovitost měla mít, ale finální hodnotu určuje jen sám majitel. Náš domov třeba stojí 222 GPs na jednu noc (Systém mi nabízel 210 GPs, jen jsem to číslo chtěla hezčí a jde kdykoli změnit).

K napsání tohoto článku mě inspiroval rozhovor s mou kamarádkou, která s rodinou strávila týden jarních prázdnin na Lipně. Od soboty do soboty, sami si vařili, přičemž musela dovézt i sůl, olej apod., neměli úplně nej počasí a lyžovali jen 4 dny, dvakrát na Lipně a dvakrát za hranicemi v Rakousku. Z hlavy sečetla tento týden na 45 000 Kč. Jde o čtyřčlennou rodinu, dvě děti nad 6 let.

Počasí na jedničku!

My jsme týden před jarními prázdninami uznali, že Tanvaldský Špičák, kam by se z naší chalupy dalo jezdit, bude asi dost přecpaný. Sedla jsem k počítači a oslovila asi šest ubytování v Rakouských Alpách. Do pár hodin jsem měla apartmán 2+1 přímo v Rakouském Innsbrucku na 5 dní (pondělí-pátek) za 600 GPs. No a jelo se.

Tady je nutné poděkovat z celého srdce mé mamince a tatínkovi, kteří si vzali pod křídla našeho nejmladšího, který prostě letos ještě nelyžuje, za rok ho to nemine! Děkuji, vím, že to nebylo lehké!

Naše bydlení na svahu nad Innsbruckem.

Takže jinými slovy, naše dovolená vyšla na 15 000 Kč včetně lehkého občerstvení na svahu (hodně jsme dělali svačiny), cesty i vstupu do Aquaparku.

Čtyři dny na kopcích, pokaždé jinde v okolí. Jeden den jsme věnovali ledovci Stubai, ale na nás tam bylo moc lidí. Hannes, který nám apartmán pronajal, nám doporučil jiná menší střediska, která byla naprosto super, ve výšce do 2000 m.n.m., takže i teplotně přijatelnější!

Výhled z půjčeného domova v Innsbrucku

Když jsme registrovali náš domov do systému Home exchange, bylo  v celé ČR do 10 nemovitostí. Dnes už konečně nabývá tento způsob cestování na významu, aktuálně je v ČR registrováno 241 domovů, z toho 153 v hlavním městě. Čekala bych mnohem větší růst, protože ten systém je naprosto skvělý! Už jsem o tom kdysi napsala článek, můžete mrknout tady>>

Roční členství stojí 150 USD, a pokud nerealizujete výměnu, máte další rok zadarmo. Už jen registrací můžete získat GPs a pomalu to rozjet, GPs v systému nezískáváte jen za ubytování někoho jiného, ale i za ověření profilu, doporučení přátelům apod.

My letos budeme hodně cestovat za našetřené body, kromě Innsbrucku jedeme na prodloužený víkend do Budapešti a na týden přímo k Balatonu. Vzájemnou výměnu ještě hledáme, ale už se to pomalu rýsuje:)

Jestli Vás tento způsob cestování zaujal, neváhejte a pojďte do toho! Registrací přes tento odkaz ( https://www.homeexchange.com/?sponsorkey=351-2243147-be997c63) dostanete do začátku 100 GPs jen tak, hned potom, co pošlete první zprávu. Platí jen do konce února, pak je to myslím polovina.

Super bar se skvělými preclíky na vrcholu střediska Mutterer Alm.

Uvidíte, že sbírat body není vůbec těžké! Jedete někam v létě? Označíte svůj domov v kalendáři jako volný a ubytujete u vás nějaké hosty, vyděláte si na svou příští dovolenou raz dva. Svůj domov můžete zaregistrovat i zdarma a v celém systému se nejdřív zorientovat. Tak to zkuste, se 100 GPs jen tak jen do konce února!

Občas se ptám na zážitky přátel z all inclusive pobytu někde u moře. Většinou je to vzpomínka na jídlo u snídaně, pláž a animační program, kdy své děti v podstatě neviděli. Pokud se jich zeptáte s odstupem času, už je to spíš jen „jooo bylo to fajn“, nic konkrétního:) Když se zeptáte mě na naše zážitky z Portugalska, Krakowa či Španělska, nepřestanu mluvit aspoň půl hodiny. Home exchange je o skvělých zážitcích a nových přátelích.

Naše malá velká snowboarďačka.

 Pro ty, co sní o dovolené, kde jim někdo uvaří a kde svoje děti díky animacím skoro nevidí, pro ty to opravdu není:)

Tak, to jsem vám takhle před sezónou chtěla sdělit, věřím, že se vám to bude líbit tak jako mně a už jinak nebudete nikdy chtít cestovat:)

Kdybyste ohledně zpracování nabídky, přípravy domova pro hosty, nafocení lákavých fotek či celkovému fungování výměn měli dotazy, tak se na mě obraťte!

Krásný den,

Pavlína

PS: Zrovna před minutou mi přibylo na našem cestovatelském účtu 1110 GPs, až budeme na táboře rodičů s dětmi, budeme tu mít rodinku za Španělska:) Aspoň nám to tu hezky pohlídají.

Pavlína Štefanová
Je nadšená interiérová fotografka a Home Stagerka. S láskou pomáhá majitelům nemovitostí perfektně připravit jejich majetek do nabídky a učí je, jak oslovit prostřednictvím fotografie či videa svého vysněného klienta. Pavlína je autorkou eBooku Udělejte z nemovitosti lukrativní zboží , který se zabývá tématikou home stagingu, tedy přípravou nemovitosti pro realitní trh tak, aby se po ní doslova zaprášilo. Na facebooku se můžete stát také fanouškem její stránky Vy-užij svou nemovitost Sledovat je Pavlínu možné i na Instagramu (pavlinastefan) Více o Pavlíně si můžete přečíst zde: >>
Komentáře